facebook
Wydawnictwo HELIOS - zabawne i uczące wiersze dla dzieci. Stanowią doskonałą formę rozrywki dla najmłodszych oraz ich rodziców. Dostępne w postaci książek, audiobooków oraz płyt z piosenkami
Wydawnictwo HELIOS - w świecie wyobraźni, książki dla dzieci i wiersze dla dzieci Jacek Cudny, Jacek Puzio Wydawnictwo HELIOS - Piosenki dla dzieci, Cudak, Człapie misio, Jacek Cudny, Adam Pawlikowski, Grzegorz Walczak Wydawnictwo HELIOS - Wiersze dla dzieci, audiobooki dla dzieci, Smakołyki, Wierszyki z Fabryki, Witaminki, Jacek Cudny Wydawnictwo HELIOS - Profesjonalne projekty graficzne, reklamy, bannery, wizytówki, plakaty
Wydawnictwo HELIOS - ilustracje Jacka Puzio w naszych książkach

Ciekawostki v


Grafika... rysunki... ilustracje...


Na pewno część z Was zauważyła, że grafika wykorzystywana przez Wydawnictwo charakteryzuje się niepowtarzalnym stylem. Dociekliwi zapewne odkryli już dlaczego nasze ilustracje są tak wyjątkowe. Podsumujmy zatem i uchylmy rąbka naszej "tajemnicy".

Na początku przybliżymy nieco postać artysty, który stoi za wykorzystywaną przez nas grafiką. Nasze rysunki tworzy Jacek Puzio - grafik, rysownik, ilustrator Jacek Puzio rysował od dziecka. Jednak na masową skalę (na okładkach i tyłach zeszytów a także do profesjonalnych wydawnictw) zaczął rysować po pewnych deszczowych wakacjach. Rysunki oczywiście zostały ocenione przez rodzinę bardzo dobrze. Tak właśnie Jacek Puzio stał się ilustratorem. Kiedy spotkał Jacka Cudnego w zasadzie naturalnym było połączenie tych dwóch talentów, a ocenę ... pozostawiamy Wam.
Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek fantastycznej współpracy.
Co więcej można powiedzieć o Jacku Puzio ? Sądzę, że śmiało można określić go mianem "leśnego człowieka". Jacek Puzio to zapalony harcerz (jednym z osiągnięć było pełnienie funkcji zastępcy Komendanta Hufca ZHP Włocławek-miasto) a także entuzjasta sztuki survivalu. Nie trudno już odgadnąć, że jest on przede wszystkim miłośnikiem przyrody i traktuje ją z wielkim szacunkiem. Przekłada się to na znakomitą perspektywę, którą Jacek osiąga w swoich ilustracjach - patrząc na nie czujemy się, jakbyśmy byli w samym sercu tworzonych scenerii.

Niewielu zapewne wie, że Jacek Puzio jest autorem pierwszej wersji logo polskiej sieci handlowej Lewiatan. Obecnie zajmuje się projektowaniem znaków graficznych firm.

Wyjątkowość rysunków Jacka Puzio, jak już wcześniej wyjaśnialiśmy, są wynikiem szacunku do przyrody. Co jeszcze składa się na ich niebywałość?
Rysunki te są wykonywane ręcznie, znanymi wszystkim technikami. Nie są to sztuczne, wygenerowane na komputerze elementy, a odręcznie kreowane bryły. Najpierw powstaje szkic, wykonywany piórkiem lub ołówkiem. Następnie rysunek jest kolorowany przy użyciu kredek lub specjalnych tuszy. Stworzenie jednej ilustracji trwa niekiedy od 5 do 8 godzin. Warto więc na dłużej zatrzymać się wzrokiem na każdym z rysunków i skupić się na szczegółach - kreskach, kolorach a w końcu cieniach. Tak stworzone ilustracje są bezpośrednio umieszczane w książkach. Obróbka polega jedynie na wyczyszczeniu zabrudzeń powstałych podczas skanowania. Zapraszamy do oglądania galerii:

Ilustracja Jacka Puzio - okładka do książki Zwierzaki miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Kolory miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Paski Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Spóźnialski - miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza miniatura Dom - miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Zając miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Wiewióreczka miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Zięba miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Dudek - miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Szpieg - miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Czkawka - miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Mięczak - miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Krówka - miniaturaWydawnictwo HELIOS (2013)

Galeria - Ilustracje


Ilustracja Jacka Puzio - okładka do książki Zwierzaki - miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Kolory - miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Paski - miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Spóźnialski - miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Dom - miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Zając - miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Wiewióreczka - miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Zięba - miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Dudek - miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Szpieg - miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Czkawka - miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Mięczak - miniatura Ilustracja Jacka Puzio do wiersza Krówka - miniatura


Aktualności


fot.  (Jacek Cudny - Kurze Plotki, książka, Myśliwi dzieciom - dzieci zwierzętom.)

Plotą Kury Plotą...Kurze Plotki to kolejna po Zwierzakach wydana przez nas pozycja.


Czytaj więcej »

Dodano: 25 kwietnia 2015 r.


fot.  (Tarninki - owoc Tarnowa doczekały się publikacji swoich dzieł)

Tarninki - owoc Tarnowa doczekały się publikacji.Polski Biegun Ciepła - Tarnów - ma swoją Markę Talentu. Markę promują wydane przez nas książeczki, nazwane Tarn


Czytaj więcej »

Dodano: 28 października 2014 r.


Dane kontaktowe


Wydawnictwo HELIOS
tel.: 535 92 82 82
537 22 76 55

Aby wysłać wiadomość e-mail proszę użyć formularza kontaktowego